Doğal Kortizon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
12 Temmuz 2024

Doğal Kortizon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Kortizon

Doğal kortizon olarak bilinen ve halk arasında zerdeçal (safran, turmeric-curcumin gibi isimlerle de anılır) olarak bilinen bir baharat çeşididir. Piyasada kilo ile satılmakta, ancak tadı acı olduğu için sade olarak tüketimi zordur. Yoğurt veya pekmez gibi gıdalarla karıştırılarak kullanılması daha kolaydır. Ancak, kullanımının zorluğundan dolayı yapılan araştırmalar, Phenocane isimli kapsülün daha rahat bir kullanım sağladığını tespit etmiştir. Piyasada farklı markalar altında satılan bu kapsüller, özellikle belirttiğim markanın kapsülleri oldukça iyi olarak değerlendirilmiştir. Sanal mağazalarda 120 kapsüllük bir paket yaklaşık 93 TL civarındadır. Herkese geçmiş olsun.

Turmeric ve Boswellia

Turmeric, halk arasında zerdeçal olarak bilinen bir baharattır ve curcumin adı verilen güçlü bir antienflamatuvar bileşen içerir. Curcumin, özellikle kanser ve artrit tedavisinde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Son yıllarda, phenocane üreticileri curcumin içindeki curcuminoidleri izole ederek bu formülü enflamasyon tedavisinde yüz kat daha etkili hale getirmiştir. DPLA ve Boswellia ile karıştırıldığında, şimdiye kadar eşi benzeri görülmemiş doğal bir antienflamatuvar meydana gelmiştir. Kronik bel ağrıları, eski spor yaralanmaları, prostatit ve artrit tedavilerinde bu inanılmaz antienflamatuvarı kullanarak anında rahatlama hissedebilirsiniz. Ayrıca, kronik inflamasyon neticesinde meydana gelebilecek kanser vakalarına karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

Curcumin ile ilgili internet üzerinde binlerce klinik araştırmayı bulabilirsiniz. Üretici tarafından izole edilen curcuminoid ise bilinen en güçlü ve yan etkisi olmayan doğal COX-2 inhibitörüdür.

Curcuminoidler, curcuminin alt bileşenleridir. Curcuminin içinde çok çeşitli curcuminoidler bulunur. Ancak üretici firmalar, bu bileşenlerin sayısını azaltarak en etkili olan curcuminoidi formüle dahil etmektedir.

Boswellia, curcuminoid kadar etkili olmasa da formül içinde sinerjik bir etki sağlayan bir başka bitkidir. Bu bitki de COX-2 inhibitörü özelliği taşır.

DLPA, yaygın bir amino asittir ve vücudumuzun yüksek dozlarda serotonin üretimini destekler. Serotonin, beynimizin mutluluk hormonudur ve uzmanlar DLPA'nın ağrı kesici ve genel ruh halini iyileştirici özelliklerini araştırmalarla kanıtlamışlardır.

Nattokinase, Japon diyetinde sıkça kullanılan natto peynirinden elde edilen bir enzimdir. Bu enzim, damar tıkanıklıklarını açma tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Sühandan

12 Temmuz 2024 Cuma

Zerdeçalı yoğurt veya pekmezle tüketmenin tadını daha katlanılır hale getirdiğini söylüyorsunuz, ama phenocane kapsüllerini kullanmak gerçekten daha pratik mi? Bu kapsüllerin etkisini ne kadar sürede hissedebilirim?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Sühandan,

Zerdeçalı yoğurt veya pekmezle tüketmek gerçekten tadını daha katlanılır hale getirebilir, bu doğru. Ancak, phenocane kapsüllerinin pratikliği konusunda haklı olabilirsiniz. Kapsüller, özellikle yoğun bir yaşam temposuna sahip olanlar için daha hızlı ve kolay bir çözüm sunar. Bu kapsülleri kullanmaya başladıktan sonra etkilerini genellikle birkaç gün ile bir hafta arasında hissetmeye başlayabilirsiniz. Ancak, her bireyin vücut yapısı farklı olduğu için bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kapsüllerin üzerindeki kullanım talimatlarını dikkate alarak ve düzenli kullanarak en iyi sonuçları alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim!

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Kortizon Nedir?

Kortizon Nedir?

Haber Bülteni